Zastanawiasz się, czy warto zbierać złom? Zbieranie złomu może być bardzo opłacalne. Wszystko zależne jest od tego, jaką ilość surowca dostarczamy do skupu. Oprócz kwestii ekonomicznej, warto zapoznać się także z pozostałymi zaletami tego zajęcia. Odwiedź skup złomu i przekonaj się, że sprzedaż jest korzystna!

Skup złomu – sprzedaj zalegające śmieci

Po pierwsze, czy warto przechowywać złom, który już do niczego nam się nie przyda? Wyrzucanie takich wielkogabarytowych śmieci również nie jest szczególnie łatwe. Mowa o starych silnikach i rozrusznikach, rusztowaniach, kaloryferach i innych elementach metalowych pozostałych po przebudowie czy renowacji. Jeśli na Twoim podwórku czy w piwnicy zalegają tego typu surowce, nie warto ich utylizować. Najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż. Skup złomu zaoferuje atrakcyjną cenę, adekwatną do typu sprzedawanych metali. Kilogram miedzi skupowany jest w cenie nawet 20 zł! Ponadto, jeśli waga surowców przekracza 1000 kg, skup złomu zapewni Ci darmowy transport. W ten sposób nie tylko zyskujesz od strony finansowej, ale także oszczędzasz swój cenny czas.

Zbieranie złomu
Zbieranie złomu

Czy warto zbierać złom w postaci puszek i innych niewielkich produktów metalowych? Jak najbardziej, jest to jednak inwestycja długofalowa. Puszki możesz sprzedać za cenę kilku złotych za kilogram. Jednakże, wyrzucając metalowe śmieci nie zarabiasz zupełnie nic. Jeśli więc masz możliwość, by regularnie zbierać tego typu metalowe odpady, warto z niej skorzystać. Sytuacja przedstawia się inaczej, jeśli zamierzasz zarobkowo zbierać złom. Ile można zarobić zbierając złom? Doświadczeni złomiarze zarabiają nawet kilka tysięcy miesięcznie. Oznacza to, że zbieranie złomu jak najbardziej może zapewnić byt! Złomiarze zbierają puszki, sprzęty elektroniczne, elementy metalowe o większym gabarycie. Nie jest to łatwa praca, a na poszukiwania trzeba poświęcić wiele czasu. Mimo to, zajęcie to często jest bardzo opłacalne.

Zbieraj złom i chroń środowisko

Niezwykle istotny jest fakt, że zbieracze złomu w dużej mierze przyczyniają się do ochrony środowiska. Dzięki sprzedaży złomu metal trafia prostu do skupu, a stamtąd najczęściej do firm zajmujących się recyklingiem. Nierzadko recykling przeprowadzany jest już w skupie złomu. Tymczasem recykling metali jest konieczny dla dalszego rozwoju niemal każdej z gałęzi przemysłu. W końcu źródła kopalne powoli się kończą. W dodatku metale są zdatne do wielokrotnego użytku, więc ich recykling jest naprawdę ułatwiony. W związku z tym, zbierając złom możesz podarować nowe życie pozornie bezużytecznym przedmiotom metalowym.

Zużyte akumulatory

Co zbierać? Wszystko zależne jest od oferty, jaką prezentuje skup złomu w Twojej okolicy. Skupowane są elementy aluminiowe, miedziane, stalowe, żeliwne i ołowiane. Złom warto zbierać zwłaszcza w sytuacji, gdy masz ułatwiony dostęp do miejsc, które obfitują w tego typu elementy metalowe. Na zasadzie współpracy można rozkręcić prężny biznes na rynku wtórnym. Istnieją również skupy złomu elektronicznego. Tam sprzedać można wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne, jak komputery czy telewizory. Można śmiało powiedzieć, iż trwa obecnie era recyklingu. Dlatego pomysły tego typu sprawdzają się doskonale.

Dlaczego warto zbierać złom? Przede wszystkim sprzedaż złomu daje korzyści finansowe. Zbieractwo złomu może stanowić stałe zajęcie zarobkowe. Warto również regularnie sprzedawać metalowe odpadki zalegające w domu czy na podwórku. Skup złomu we Wrocławiu ASBEL to miejsce, w których sprzedaż hurtowe ilości złomu!